Üye Girişi
Şifremi Hatırlat Şifremi Hatırlat
| |
Yeni Üyelik Yeni Üyelik

Takip Edin Takip Edin

Facebook Sayfamızı Ziyaret Edin
Facebook Sayfamız Facebook Sayfamız

Basın Bülteni Basın Bülteni

Kaydol
E-Bülten E-Bülten

EtkinlikEtkinlik Kayıt Formu Kayıt FormuEtkinliklere kaydolmak için tıklayınız
CanlıCanlı Yayın Yayın
UlaşımUlaşım Krokisi Krokisi
SohbetSohbet Bölümü BölümüDolu dolu ve hoşça vakit geçirmek için
DavetDavet Bölümü BölümüTanıdıklarınızı çağırın sitemizi canlandırın
İletişimİletişim Formu Formuyilmazticaret_ada@hotmail.com


GAZETELER GAZETELER

EKİNLİK ADASI`NDA SEFA PAŞALİMANI`NDA CEFA

Ekinlik Adası`nda sefa Paşalimanı`nda cefa


defa gösterilmiştir
BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan`ın tatilini geçirdiği Ekinlik Adası, bundan da yararlanarak her geçen gün gelişirken, yanı başındaki bir başka ada olan Paşalimanı`nda sefalet yaşanıyor. Erdoğan`ın tatil için vazgeçemediği mekanların başında gelen Ekinlik Adası`na yapılan yatırımların yüzde birinin kendilerine yapılmadığını söyleyen Paşalimanı sakinleri, Ekinlik-İstanbul arasında çalışan feribotların kendi adalarına dahi uğramamasından dert yanıyor.

Ekinlik Adası`nda sefa Paşalimanı`nda cefa

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan`ın tatilini geçirdiği Ekinlik Adası, bundan da yararlanarak her geçen gün gelişirken, yanı başındaki bir başka ada olan Paşalimanı`nda sefalet yaşanıyor. Erdoğan`ın tatil için vazgeçemediği mekanların başında gelen Ekinlik Adası`na yapılan yatırımların yüzde birinin kendilerine yapılmadığını söyleyen Paşalimanı sakinleri, Ekinlik-İstanbul arasında çalışan feribotların kendi adalarına dahi uğramamasından dert yanıyor.


Türkiye`nin üçüncü, Marmara`nın ikinci büyük adası olan Paşalimanı`nın sakinleri, turizm, ulaşım, eğitim ve sağlık hizmetleri açısından diğer adalarla kıyaslanamayacak kadar geride olduklarını vurguluyor. Başbakan Erdoğan`ın geçen seneki Ekinlik Adası ziyareti sırasında kabul ettiği Paşalimanı muhtarları Başbakan`a sorunlarını ilettiklerini fakat hala çözüm bulunmadığını belirtiyor. 83 sene sonra ilk asfalt Başbakan`ın yılda sadece bir hafta uğradığı Ekinlik Adası`na yapılan yatırımların, kendi adalarına da yapılmasını talep eden Poyrazlı Köyü Muhtarı Kamil Örnekli, `Geçen sene Ekinlik Adası`nda Başbakanı ziyaret ettik. Sağlık, ulaşım, eğitim gibi konularda sıkıntılarımızın olduğunu ilettik, en kısa sürede çözüm bulacağını söylemesine rağmen, Paşalimanı`na hala bir yatırım yapılmış değil` diye konuştu. 83 yıl sonra ilk asfaltın bu sene kendi çalışmaları sonucunda 4 km`lik bir yola atıldığının altını çizen Örnekli, ayda ortalama 20 gün elektrik alamadıklarını iddia etti. Taşımalı eğitimin yapıldığı adada bir okul ve bir öğretmen bulunuyor. Tüm öğrencilerin aynı sınıfta ders gördüğü okulda, bir öğretmen bütün öğrencilerle ilgilenmeye çalışıyor. Sağlık ocağının yapıldığı adada doktor da yok. Ada sakinleri, geçen hafta içerisinde bir kişinin kalp krizi geçirdiğini, sağlık ocağında doktor olmaması ve ulaşımın da sınırlı olması nedeniyle hastayı kaybettiklerini vurguluyor. Doktorun haftada bir gün adaya uğradığı kaydediliyor. PTT`nin ve kanalizasyonun bulunmadığı adada, elektrik faturasını ödemek için şehre inmek gerekiyor. Bu durumdan şikayet eden ada sakinleri, `Gelen faturayı yatırmak için yaptığımız yol masrafları faturadan daha masraflı oluyor` diye dert yanıyor.


Ekinlik Adası`na yapılan yardımları gören Paşalimanı sakinleri, devletin kendilerini unuttuğunu düşünüyor. Ne bir doktoru, ne memuru, ne de doğru düzgün bir okulunun olduğu söylenen adanın tek sağlık ocağı ise virane durumda. Paşalimanı Adası`nın 800 kişilik nüfusu bulunurken, yaz ayları ile birlikte bölge nüfusun 7 binlere kadar çıktığı ifade ediliyor. Haftada sadece bir kez gemi uğruyor bu adaya. Biz de ilgi istiyoruz


Adada yaşayanlar arasında ünlü bir sima dikkat çekiyor. Eski ÖDP Genel Başkanı Ufuk Uras ve babası emekli Albay Hasip Uras, Paşalimanı`nın sakinleri arasında. `Eskiden Padişah hanımları sıkıntılarını atmak için buraya gelirmiş` diyen Hasip Uras, elektrik ve ulaşım sıkıntısının büyük problem yarattığını söyledi. Ufuk Uras ise `Başbakan geçen sene kendisiyle görüşen Paşalimanı muhtarlarına bazı sözler vermişti. Bu sözleri tutmasını bekliyoruz. Ekinlik Adası`na gösterdiği yakın ilgiyi Paşalimanı Adası`na da göstermesini istiyoruz` dedi. Ada sakinlerinin ise Başbakan Erdoğan`dan birtakım istekleri var. Başbakan`ın tatilini geçirmek için kendi adalarına da gelmesini isteyen ada sakinleri, İstanbul`dan Ekinlik Adası`na giden feribotun güzergahının değiştirilerek, Paşalimanı`na da uğramasını talep ediyor. Ayrıca, turizmin gelişmesi için tesis kurulmasını ve sörf okulu açılmasını istiyorlar. Başbakan`dan talep edilen bir başka konu ise, tarihi eserleri onarıp, adayı açık müze haline getirmek.
 

RESİMLERRESİMLER
YORUM GÖNDERYORUM GÖNDER
  Adınız Soyadınız :
  Mesajınız :
Not : Lütfen küçük harf kullanınız. Maksimum 500 karakter

Önemli Not : Gönderilen mesajlar sistem tarafından kayıt altına alınmakta olup site yöneticileri tarafından görülmektedir. Lütfen bu hususa dikkat edelim ve başkalarını rahatsız edici mesajlar göndermeyelim.
Sayfa Üretim süresi :0,3477

® 2015 YILMAZ TİCARET Paşalimanı ADASI
Paşalimanı Adası Web Portalı http://www.pasalimaniadasi.com.tr

Tam Ekran