Üye Girişi
Şifremi Hatırlat Şifremi Hatırlat
| |
Yeni Üyelik Yeni Üyelik

Takip Edin Takip Edin

Facebook Sayfamızı Ziyaret Edin
Facebook Sayfamız Facebook Sayfamız

Basın Bülteni Basın Bülteni

Kaydol
E-Bülten E-Bülten

EtkinlikEtkinlik Kayıt Formu Kayıt FormuEtkinliklere kaydolmak için tıklayınız
CanlıCanlı Yayın Yayın
UlaşımUlaşım Krokisi Krokisi
SohbetSohbet Bölümü BölümüDolu dolu ve hoşça vakit geçirmek için
DavetDavet Bölümü BölümüTanıdıklarınızı çağırın sitemizi canlandırın
İletişimİletişim Formu Formuyilmazticaret_ada@hotmail.com

Çeşitli Bilgiler Çeşitli Bilgiler

GAZETELER GAZETELER

Balıkesir Valisi`ne!


defa gösterilmiştir
Paşalimanı Adası ile ilgili olarak bu sütunda kaleme aldığım yazıya gelen vatandaş tepkilerini aşağıya alıyorum. Umarım Sayın Balıkesir Valisi, yurttaşların feryadını duyar.
İLKER SARIER

Balıkesir Valisi`ne!


Balıkesir Valisi`ne!


Paşalimanı Adası ile ilgili olarak bu sütunda kaleme aldığım yazıya gelen vatandaş tepkilerini aşağıya alıyorum. Umarım Sayın Balıkesir Valisi, yurttaşların feryadını duyar.


`Adalıyım ama kışın kaçarım.


Elektrik kesilir ve 15 gün gelmez.


Avşalı elektrikçiler keyfi olursa gelir ve tamir ederler. Adalılar ölmüş de ağlayanı yok.` Bahattin Aytaç


`Paşalimanı Adası`ndan göçen Rumlar`ın çocukları ve torunlarının zaman zaman bu adamızı ziyarete geldiklerini ve çok bakımsız bulduklarını bana söylemişlerdi.


Eğer gazetede yazıldığı gibi ise yazıklar olsun.` Selim Gülbudak`Bu adada doğdum ancak şimdi orada yaşamıyorum. Çünkü ailece Erdek`e göç etmek zorunda kaldık.


Bu adad a bir zamanlar müthiş üzümcülük ve şarapçılık vardı. Ancak herkes ihmalden üzümcülüğü terk etti.


Devlet bir zamanlar Paşalimanı Köyü`ne kocaman bir rıhtım yaptı. Şimdi uğrayan yok. Herkes adayı terk ediyor. Erdek`in dibindeki ada sahipsizdir. Rant savaşı yüzünden gemi ulaşımında büyük problemler var. Avşalı Şerafettin, AK Parti`ye sırtını dayamış parayı götürüyor.` Erdekli Hasan Bu haberler için geç bile kalındı.


Bence Avşa ve Marmara adalarının yetkilileri, bu adanın (Paşalimanı) gelişmesini istemiyorlar. Çünkü kıyıya en yakın olan bu ada gelişirse, onların gelirleri düşecek. Böyle cennet gibi bir yerin gelişmemesi için her şey yapılıyor. Ben Erdekli`yim.


Bu adanın halini ve yaşadıklarını çocukluğumdan beri bilirim. Doğu Anadolu`dan dah geci bur durumdadır Paşalimanı Adası. Müge Kantur Yazarımız kibar yazmış. Eğer adanın Tuzla Köyü`nün yazlık ziyaretçileri mercek altına alınır, yazlık ev sahipleri araştırılırsa niye ulaşım yok, niye Erdek Belediyesi el atmıyor anlaşılır. Niye imar verilmiyor? Kimse adaya gelmesin diye.


Gelirse Tuzla Köyü`nde çarşaflılar denize girebilir mi? Sevda Dengiz`Tuzla Köyü`nü inceleyin, durumu anlarsınız. O köyde yaz aylarında özel dini toplantılar düzenlenir. Türbanlı, çarşaflı kadınlar denize girerler. Başka kimse giremez. Ada, AK Partililer`in, kara çarşaflıların, türbanlıların, tarikatların denize girebilmesi için bilerek geliştirilmiyor.` İlhami Bayrak Not: Elimizde bu şekilde tepki veren çok sayıda okuyucu iletisi var. (İ.S.)

RESİMLERRESİMLER
YORUM GÖNDERYORUM GÖNDER
  Adınız Soyadınız :
  Mesajınız :
Not : Lütfen küçük harf kullanınız. Maksimum 500 karakter

Önemli Not : Gönderilen mesajlar sistem tarafından kayıt altına alınmakta olup site yöneticileri tarafından görülmektedir. Lütfen bu hususa dikkat edelim ve başkalarını rahatsız edici mesajlar göndermeyelim.
Sayfa Üretim süresi :0,344

® 2015 YILMAZ TİCARET Paşalimanı ADASI
Paşalimanı Adası Web Portalı http://www.pasalimaniadasi.com.tr

Tam Ekran