Üye Girişi
Şifremi Hatırlat Şifremi Hatırlat
| |
Yeni Üyelik Yeni Üyelik

Takip Edin Takip Edin

Facebook Sayfamızı Ziyaret Edin
Facebook Sayfamız Facebook Sayfamız

Basın Bülteni Basın Bülteni

Kaydol
E-Bülten E-Bülten

EtkinlikEtkinlik Kayıt Formu Kayıt FormuEtkinliklere kaydolmak için tıklayınız
CanlıCanlı Yayın Yayın
UlaşımUlaşım Krokisi Krokisi
SohbetSohbet Bölümü BölümüDolu dolu ve hoşça vakit geçirmek için
DavetDavet Bölümü BölümüTanıdıklarınızı çağırın sitemizi canlandırın
İletişimİletişim Formu Formuyilmazticaret_ada@hotmail.com


GAZETELER GAZETELER

Bakandan Paşalimanı Adası Açıklaması


defa gösterilmiştir
Bakan Binali Yıldırım, Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Paşalimanı Adası?nda bulunan sağlık birimi için ebe istihdamı çalışmalarının sürdürüldüğünü

Bakan Binali Yıldırım, Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Paşalimanı Adası’nda bulunan sağlık birimi için ebe istihdamı çalışmalarının sürdürüldüğünü, öte yandan Marmara Adası’ndaki limana bağlı, tam donanımlı, kısa sürede adaya ve Erdek İskelesi’ne yanaşabilen hızlı bir deniz ambulansının da bulunduğunu belirtti.
DSP Balıkesir Milletvekili Prof. Dr. Hüseyin Pazarcı Erdek İlçesi Paşalimanı Adası’na yolcu motoru statüsünde olmamaları sebebiyle yasaklanan balıkçı motorlarının yokluğunda Ada’ya ulaşımın haftada sadece üç gün İDO arabalı vapuru ile yapılması neticesinde adanın ket vurulan turistik gelişimi ve adadaki sağlık ocağının kapalı bulunması nedeniyle sakinlerinin sağlık hizmetlerine ulaşımının zorlukları ve halkın mağduriyeti ile ilgili olarak Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım tarafından yanıtlanması istemiyle yazılı bir soru önergesi vermişti. Pazarcı’nın soru önergesine, Yıldırım’dan geçtiğimiz günlerde yanıt geldi.

Soru önergesinde Pazarcı, ilk olarak kış aylarında nüfusu bin, yaz aylarında 10 bine ulaşan Ada’ya ulaşımın İDO seferleri ve yalnızca haftada üç gün ile sınırlı olması ve ada sakinlerinin adaya mahkum edilmesi ile ilgili tedbir alınıp alınmadığını sormuştu. Binali Yıldırım, İDO tarafından devralınıp Avşa Belediyesince işletilen Selamiçeşme arabalı vapurunun Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri seferlerinin olduğunu, devralındıktan sonra bu vapurun sefer sayısının artırıldığını, haftanın belirtilen günlerinde günlük ortalama 25 yolcu ve 10 araç ile çalışıldığını kış aylarında ise yolcu sayısının kimi zaman 1’e, araç sayısının ise bu sebeple 2’ye düştüğünü ve 2009 yılı verilerine göre 457 nüfuslu olduğunu belirttiği Paşalimanı Adası’na bu şekilde hizmet verildiğini ifade etti.

Pazarcı’nın soru önergesinde ikinci olarak ele aldığı konu ise Paşalimanı Adası’nda doktor ve ebe bulunmaması nedeniyle sağlık ocağının kapalı olması ve ulaşım konusundaki söz konusu sıkıntılar nedeniyle de ada sakinlerinin sağlığının da tehlike altında olduğuydu. Pazarcı, ulaşım konusunda sıkıntılı ada halkının bu mağduriyeti konusunda bir girişimde bulunup bulunulmayacağı sorusunu yöneltmişti. Binali Yıldırım, Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Paşalimanı Adası’nda bulunan sağlık birimi için ebe istihdamı çalışmalarının sürdürüldüğünü öte yandan Marmara Adası’ndaki limana bağlı, tam donanımlı ve bir sağlık personelinin bulunduğu acil durumlara müdahale edebilen kısa sürede adaya ve Erdek İskelesi’ne yanaşabilen hızlı bir deniz ambulansının da bulunduğunu belirtti.

RESİMLERRESİMLER
YORUM GÖNDERYORUM GÖNDER
  Adınız Soyadınız :
  Mesajınız :
Not : Lütfen küçük harf kullanınız. Maksimum 500 karakter

Önemli Not : Gönderilen mesajlar sistem tarafından kayıt altına alınmakta olup site yöneticileri tarafından görülmektedir. Lütfen bu hususa dikkat edelim ve başkalarını rahatsız edici mesajlar göndermeyelim.
Sayfa Üretim süresi :0,2695

® 2015 YILMAZ TİCARET Paşalimanı ADASI
Paşalimanı Adası Web Portalı http://www.pasalimaniadasi.com.tr

Tam Ekran