Üye Girişi
Şifremi Hatırlat Şifremi Hatırlat
| |
Yeni Üyelik Yeni Üyelik

Takip Edin Takip Edin

Facebook Sayfamızı Ziyaret Edin
Facebook Sayfamız Facebook Sayfamız

Basın Bülteni Basın Bülteni

Kaydol
E-Bülten E-Bülten

EtkinlikEtkinlik Kayıt Formu Kayıt FormuEtkinliklere kaydolmak için tıklayınız
CanlıCanlı Yayın Yayın
UlaşımUlaşım Krokisi Krokisi
SohbetSohbet Bölümü BölümüDolu dolu ve hoşça vakit geçirmek için
DavetDavet Bölümü BölümüTanıdıklarınızı çağırın sitemizi canlandırın
İletişimİletişim Formu Formuyilmazticaret_ada@hotmail.com

Çeşitli Bilgiler Çeşitli Bilgiler

GAZETELER GAZETELER

YÖREMİZİN TANITIMI

 

TÜRKÇE

Paşalimanı Adası,Balikesir ili Erdek ilçesine bağlı olup Marmara adasının güneyinde,Avşa adasının güneydoğusunda Kapıdağ yarım adasına enyakın mesafede,yüzölçüm olarak bölgenin II. büyük adasıdır.Paşalimanı, Poyrazlı, Harmanlı, Balıklı ve Tuzla isimli beş köyden oluşmaktadır.

 

Verimli topraklari sayesinde bir çok sebze ve meyvenin yetiştirilebildiği,temiz deniz ve doğal çevresi ile şehir gürültüsünden uzak sade ve naturel bir hayatın hüküm sürdüğü saklı bir cennetidir.

 

Son zamanlar da yükselen beğenisi ile yabancı misafirleri konuk edebilmiş,gelişen pansiyonculuk ve yazlık evleri sayesinde bölge turiziminde etkili olmaya başlamıştır.Temiz ve doğal sahil şeridi ,berrak denizleri ile deniz sevdalılarına kucak açmıştır.Bölgenin balık çeşidi olarak en zengin adasıdır.Su sporlarina düşkün insanlar için rüzgar sörfü ve yelkenciliğin gözde mekannı olmaya adaydır.Her sene Ağustos ayinda Ataköy Marinadan başlayıp Bodrum´da son bulan yelken yarışlarının da uğrak noktasıır.

 

Adakarası üzümlerinden yapılan şaraplar ile ada zeytinleri bir çok insanın sofrasına renk katmıştır.Adakarasi üzümü;renk,asit,aroma ve tad bakımından şarap yapımında tercih edilen bir hammadedir.Gemlik tipi zeytin ve zeytin yan ürünleri Marmarabirlik veya direk üreticiden tüketicilere ulaşmaktadır.Bölgenin iklimi gereği en güzel zeytinleri yetiştirilmektedir.

 

Kendisi ve ailesi için doğal bir ortamda iyi bir yaz tatili arayanlar için iyi bir alternatif olmaktadır.Fazla kalabalık olmayan güven ve huzurun birleştiği,karmaşandan ve gürültüden uzak sade bir yaz tatili için kaçırılmayacak bir yerdir

ENGLİSH

Paşalimanı Adası (formerly Halone) is a small Turkish islin the south of Sea of Marmara. The islbelongs to Marmara district of Balıkesir Province in northwestern Turkey. There are five small settlements in the island.
1-Pasalimani
2-Harmanli (Halonia(rum))
3-Poyrazli (Voria(rum))
4-Tuzla (Huhla(rum))
5-Balikli (Skupia(rum))
In te islseasons are going but time is stopped. In the winter population is about 800 persons. in the summer about 7ooo persons. Count of doctor is always zero.

Sayfa Üretim süresi :0,293

® 2015 YILMAZ TİCARET Paşalimanı ADASI
Paşalimanı Adası Web Portalı http://www.pasalimaniadasi.com.tr

Tam Ekran